Hotele i restauracje, czyli projektowanie wnętrz komercyjnych w praktyce

Home » BLOG » Blog » Hotele i restauracje, czyli projektowanie wnętrz komercyjnych w praktyce

Jak zadbać o właściwe projektowanie i aranżację wnętrz użytkowych i komercyjnych? Specjalistyczne firmy z Warszawy weryfikują swoją dotychczasową wiedzę, poznają trendy i dokładnie badają potrzeby danego miejsca, zanim przystąpią do pracy. W tym artykule sprawdzamy, co jest najważniejsze w realizacjach, polegających na aranżacji wnętrz hoteli i restauracji.

Co warto wiedzieć o projektowaniu wnętrz komercyjnych?

Nawet osoby, które nie mają pojęcia o aranżacji wnętrz publicznych w Warszawie, często są w stanie rozpoznać, że projekt nie jest rzetelny. Powód jest prosty – dużo częściej zauważamy braki, niż poprawne zaaranżowanie przestrzeni. To, że nierzadko łatwo jest stwierdzić, że w danym miejscu „czegoś brakuje” wcale nie oznacza, że projektowanie i aranżacja wnętrz publicznych to prosta sprawa. Nawet najmniejszy błąd czy niedopatrzenie może obniżyć funkcjonalność miejsca i negatywnie wpłynąć na doświadczenia gości.

 

Projektowanie i aranżacja wnętrz publicznych i komercyjnych – funkcjonalność to podstawa

Podczas aranżacji wnętrz komercyjnych, podobnie jak w przypadku projektowania i aranżacji wnętrz publicznych, musimy priorytetowo potraktować funkcjonalność danego miejsca. Ta przedstawia się nieco inaczej dla każdego lokalu, nawet jeśli rozpatrujemy ten sam typ obiektów, np. hotele i restauracje. Musimy wziąć pod uwagę różnice między konkretnymi placówkami. Te zaznaczają się np. w:

  1. standardzie lokalu
    Do kogo kierowana będzie dana aranżacja wnętrz? Czy w przestrzeni będą przebywać klienci, którzy zwracają uwagę na każdy detal (np. restauracje w pięciogwiazdkowych hotelach), czy może gościć tu będą raczej osoby, którym zależy po prostu na miło spędzonym czasie i bardziej skupiają się na wygodzie niż na finezyjnych detalach wystroju? Nie da się rzetelnie zadbać o projektowanie i aranżację wnętrz publicznych bez wcześniejszego sprawdzenia, komu dane wnętrze ma służyć.
  2. budżecie, którym dysponuje usługodawca
    O wyglądzie komercyjnych wnętrz publicznych decyduje m.in. to, jakie środki pieniężne są przeznaczane na taką inwestycję. Przedsiębiorcy prowadzący hotele i restauracje z oczywistych względów chcą jak najlepiej wykorzystać swoje środki. Specjalista, którego oferta obejmuje takie działania jak aranżacja i projektowanie wnętrz publicznych, musi ściśle współpracować z usługodawcą w taki sposób, aby optymalnie dopasować konkretne elementy wyposażenia.
  3. charakterze placówki
    Jak długo klienci przebywają w danej restauracji? Jakie wyzwania narzuca na projektanta konstrukcja hotelowego budynku? Jakie dodatkowe usługi będzie proponował lokal? Zadawanie tego typu pytań jest bardzo istotnym procesem projektowania wnętrz publicznych w Warszawie. Na podstawie tych odpowiedzi specjaliści są bowiem w stanie opracować rozwiązania, które rzeczywiście będą wspierać i usprawniać codzienne funkcjonowanie obiektu komercyjnego.

 

Profesjonalne, zindywidualizowane projektowanie wnętrz publicznych i aranżacja wnętrz komercyjnych w Warszawie nie może skupiać się jedynie na podstawowych funkcjach danej przestrzeni. Luksusowy hotel to w końcu coś więcej niż jedynie miejsce do spania. Podobnie dobra restauracja oferuje więcej niż tylko wygodne miejsce, które pozwala na spożycie posiłku. Aranżacja wnętrz użytkowych takich jak hotele i restauracje w Warszawie oznacza też zwrócenie uwagi na wykreowanie wyjątkowego klimatu.