Projektowanie i aranżacja wnętrz hotelowych

Home » Projektowanie i aranżacja wnętrz hotelowych

Projektowanie wnętrza to proces wieloetapowy, który musi uwzględniać wiele aspektów. Niezwykle ważne jest określenie funkcjonalności pomieszczenia, jego przeznaczenia i związanego z tym waloru estetycznego, dostosowania rozwiązań architektonicznych do praktyczności wnętrza zapewniającej wygodę jego użytkowania oraz dobór odpowiedniego stylu wykończenia. Szczególnie wymagającym procesem jest aranżacja wnętrz hotelowych, w której się specjalizujemy.

Jakie trudności stawia pomieszczenie hotelowe?

To, co sprawia, że projektowanie wnętrz hotelowych jest o wiele bardziej wymagające niż praca z innymi typami pomieszczeń, to fakt, że pokój hotelowy to przestrzeń, w której będzie przebywać ogromna ilość ludzi w różnym wieku, o rozmaitym statusie społecznym i materialnym i wywodzących się z różnych kultur. Aspekt ten stwarza problem z doborem odpowiedniego stylu. Brak konkretnej grupy docelowej, dla której ma być projektowane wnętrze i korzystanie z niego przez ludzi o różnych gustach jest wyzwaniem, któremu może sprostać jedynie wysoce wykwalifikowany specjalista. Chodzi o subtelną umiejętność doboru estetycznego stylu wnętrza, który wpasuje się w zewnętrzną bryłę budynku, ale jednocześnie będzie nosił pewne znamię uniwersalizmu, tak żeby był atrakcyjny dla wszystkich. Największym wyzwaniem jest fakt, że każdy styl posiada swoje wyraziste cechy, które decydują o jego wyjątkowości. Jednak nie dla wszystkich mogą one być atrakcyjne. Sztuka polega na wykorzystaniu konkretnego stylu, a jednocześnie jego odpowiedniej adaptacji do uniwersalnej estetyki.

Projektowanie i aranżacja wnętrz hotelowych - przykładowe wnętrze hotelowe

Wyróżnik

Aranżacja wnętrz hotelowych to przede wszystkim stworzenie swoistego znaku rozpoznawczego. Estetyka pomieszczeń hotelowych tworzy indywidualny charakter, który decyduje o oryginalności obiektu, a w szerszym znaczeniu całej marki, którą on reprezentuje. Istotny jest trafiony dobór kolorów, rodzajów tkanin i faktur, który wpasuje się do charakteru obiektu, nadając mu wyjątkowy wymiar, wyróżniający i rozpoznawalny.

Jak pracujemy?

W swojej pracy wykorzystujemy artystyczny zmysł naszych projektantów. Na podstawie oczekiwań i profilu hotelu nakreślonego przez właściciela, przygotowujemy naszą wizję estetycznego wyróżnika, która według nas nada hotelowi oryginalnego wystroju i stworzy wizualny typ marki, który będzie rozpoznawalny na rynku. Planujemy wystrój pomieszczeń hotelowych, korytarzy, restauracji i pomieszczeń sanitarnych. Tworzymy jedną całość, która złożona jest z różnych elementów układających się w spójność estetyczną. Uwzględniamy nie tylko aspekt wizualnej estetyki, ale także opracowujemy rozwiązania aranżacji wnętrza i ulokowania mebli, które wprowadzą funkcjonalność i praktyczność wnętrz.

W naszej pracy kierujemy się:

  • doborem odpowiedniego stylu do indywidualnego charakteru budynku,
  • adaptacją zastosowanego stylu do potrzeby pomieszczenia hotelowego, tak żeby zachował atrakcyjność, a jednocześnie zachwycał uniwersalnym pięknem,
  • współgraniem elementów składowych, które tworzą spójną całość,
  • stosowaniem praktycznych rozwiązań nadających wnętrzom funkcjonalnej wygody.

PIK STUDIO – Aranżacja wnętrz w hotelach Warszawa

Zapraszamy do kontaktu: Pikstudio Warszawa – tel. 22 40 20 320

Zobacz także: projekty biur