Co jest szczególnie istotne podczas projektowania przestrzeni publicznej?

Home » BLOG » Blog » Co jest szczególnie istotne podczas projektowania przestrzeni publicznej?

Projektowanie przestrzeni publicznej wymaga ugruntowanej wiedzy oraz doświadczenia urbanistów. Jest wizytówką miasta, zrzesza ich mieszkańców czy turystów i co najważniejsze, jest ogólniedostępna. Warszawa to jedno z najbardziej rozwiniętych miast Polski oraz Europy, w związku z czym projektowanie i aranżacja wnętrz publicznych powinny być pracami najwyżej jakości. O czym warto pamiętać, na jakie kwestię należy zwrócić szczególną uwagę? Przyjrzyjmy się zagadnienieniu z bliska. Zaczynamy!


Projektowanie wnętrz publicznych Warszawa – złote zasady prowadzące do sukcesu

Aranżacja wnętrz publicznych w Warszawie to nie lada gratka, ale także duże wyzwanie. Miasto oferuję doskonałe warunki, interesujące przestrzenie publiczne, których aranżacja wnętrz powinna być dokładnie przemyślana. Poznajmy kilka głównych zasad, według których projektowanie i aranżacja wnętrz publicznych spełnią najbardziej rygorystyczne wymagania.

Efekt przyciągania – projektowanie wnętrz, które zachwyca.

Aranżacja wnętrz publicznych Warszawa przede wszystkim powinna przyciągać do siebie mieszkańców oraz turystów. W związku z tym, projektowanie i aranżacja wnętrz powinna oferować szeroką gamę atrakcji, dzięki którym każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie. Kawiarnie, restaurację, strefy ciszy i relaksu czy kina – aranżacja wnętrz powierzchni publicznej powinna odpowiadać na wiele różnorodnych potrzeb.

Projektowanie wnętrz publicznych Warszawa z myślą o osobach niepełnosprawnych

Projektowanie i aranżacja wnętrz publicznych powinna skupiać się także na potrzebach osób niepełnosprawnych. Oznacza to praktyce, że każda tego rodzaju przestrzeń powinna umożliwiać poruszanie się na wózkach inwalidzkich, posiadać dodatkowe barierki, które pomogą w poruszaniu się. Warto pomyśleć także o osobach głuchych oraz niewidomych, dbając o odpowiednie sygnały dźwiękowe czy zamieszczenie pod przyciskami np. w windzie słów w alfabecie Braille’a. Taka aranżacja wnętrz będzie wysoce cenionym rozwiązaniem.

Aranżacja wnętrz publicznych Warszawa z myślą o matkach z dziećmi i najmłodszych

Projektowanie i aranżacja wnętrz publicznych w Warszawie powinna także skupiać się na zaplanowaniu odpowiednich udogodnień dla matek z niemowlakami, jak również dla najmłodszych użytkowników. W związku z tym, np. projektowanie wnętrz publicznych toalet powinno przewidywać wygodne przewijaki czy specjalne kosze na zużyte pampersy. Projektowanie i aranżacja wnętrz przestrzeni publicznych powinna także zawierać atrakcję dla dzieci starszych, takie jak zjeżdżalnie czy huśtawki, które sprawią wiele radości i wspaniałą zabawę.

Projektowanie wnętrz publicznych a bezpieczeństwo

Projektowanie wnętrz publicznych Warszawa, prócz zadbania o rozrywkę i różnorodne atrakcję, sprawne poruszanie się osób niepełnosprawnych i wygodne spędzanie czasu z najmłodszymi, powinno także zadbać o bezpieczeństwo. Projektowanie wnętrz publicznych prócz skupieniu się na różnych elementach codziennego użytku, jak antypoślizgowe podłogi czy inne różnorodne zabezpieczenia, powinno być przemyślane także pod względem wystąpienia tzw. sytuacji awaryjnych. Aranżacja wnętrz publicznych musi być wyposażona w wyjścia awaryjne, systemy przeciwpożarowe czyli np. specjalistyczne urządzenia takie jak czujniki zadymienia.