Projektowanie i aranżacja wnętrz mieszkalnych

Home » Projektowanie i aranżacja wnętrz mieszkalnych

Nowoczesne aranżacje wnętrz mieszkalnych w bloku – Warszawa

Mieszkanie w bloku może być bardzo funkcjonalne i spełniać wszystkie wymagania i potrzeby domowników pod warunkiem, że zostanie ono odpowiednio zaaranżowane i zaprojektowane. Mieszkania w bloku mogą się kojarzyć z ciasnotą oraz małymi pomieszczeniami trudnymi do zagospodarowania, jednak wcale nie musi tak być. Warunek jest tylko jeden – należy otworzyć swój umysł i dobrze zaprojektować całą przestrzeń mieszkalną, aby móc cieszyć się przestronnym wnętrzem. Zobacz jak nowoczesne aranżacje mogą zmienić typowe mieszkanie.

Nowoczesne aranżacje mieszkań - projektowanie salonu - przykładowa realizacja

Nowoczesne aranżacje mieszkań – urządzanie salonu w bloku – od czego zacząć?

Aby mieszkanie zyskało optycznie na powierzchni należy pozbyć się choć w części niepotrzebnych ścianek działowych i zintegrować przestrzeń salonową z kuchenną. Otwarty plan daje wrażenie ogromnej przestrzeni niezakłóconej zbędnymi przeszkodami, a naturalne światło padające z dużych okien oświetlać będzie całą powierzchnię potęgując dodatkowo wrażenie przestrzeni. Ponadto warto na całości położyć jednolitą podłogę, która nie będzie dzielić mieszkania, lecz dodatkowo je scalać. Dobrym wyborem będzie tutaj drewno lub panele imitujące drewno – całość aranżacji będzie wówczas znacznie przytulniejsza. Jednolita podłoga położona w części salonowej, jadalnianej oraz kuchennej zapewni doskonałe wrażenie oraz nowoczesny efekt.

Projektowanie wnętrz mieszkalnych Warszawa – jakie odcienie wybierać do salonów?

Bardzo ważnym elementem aranżacyjnym jest także kolor, jaki znajdzie się na ścianach. Wystrój pokoju dziennego w bloku powinien być jasny, świeży, sprzyjający odpoczynkowi. Kolor farby znacznie wpływa na odbiór wizualny całej przestrzeni – warto więc zadbać o to, aby każdy czuł się tutaj komfortowo. W małych przestrzeniach w bloku najlepiej sprawdzą się jasne odcienie z palety beży, bieli oraz najmodniejszej od kilku sezonów szarości. Jeśli jednak mieszkańcy lubią żywsze kolory, wówczas warto wyeksponować jeden element, który dodatkowo będzie przyciągał wzrok już od wejścia. Może to być ciekawy kolor na ścianie, wielobarwny obraz lub mebel w mocniejszym odcieniu.

Nowoczesne aranżacje to również odpowiedni dobór lamp i mebli

Nowoczesne wnętrza to nie tylko podłogi i kolory ścian, ale przede wszystkim gra świateł i odpowiednio dobrane meble. Kiedy przestrzeń została już otwarta warto wówczas wydzielić konkretne strefy za pomocą oświetlenia. W części wypoczynkowej powinna zawisnąć ciekawa, nowoczesna w formie lampa, która wyznaczy odpowiednią przestrzeń do przyjmowania gości i odpoczynku. Nad stołem jadalnianym powinna zawisnąć kolejna lampa – może to być piękny, niespotykany żyrandol, który stanowił będzie aranżacyjną wisienkę na torcie. W części kuchennej doskonale sprawdza się oświetlenie punktowe, które zapewnia bardzo estetyczny, nowoczesny wygląd.Należy pamiętać również o wyborze odpowiednich, niezbyt masywnych mebli, które idealnie dopełnią całości nowoczesnej aranżacji. Zamiast meblościanki najlepiej jest postawić na regały ażurowe lub meble modułowe, które mają znacznie lżejszą formę, a podobną powierzchnię do przechowywania. Ponadto w momencie wyboru połyskliwych frontów mebli całość wystroju zyska dodatkowo ciekawy, wizualny efekt. Warto również zrezygnować z opasłych i masywnych kanap na rzecz kompaktowych narożników, które dzięki swym niebanalnym, funkcjonalnym projektom idealnie wpisują się w nowoczesne wnętrza.

Zobacz także: projektowanie wnętrz biurowych oraz nietypowe aranżacje wnętrz.

Zapraszamy do kontaktu z naszym projektantem wnętrz w Warszawie. 

PIK STUDIO – Aranżacja wnętrz mieszkalnych Warszawa oraz projektowanie wnętrz mieszkalnych Warszawa