Czym się różni projektowanie i aranżacja wnętrz użytkowych od domowych

Home » BLOG » Blog » Czym się różni projektowanie i aranżacja wnętrz użytkowych od domowych

Wiele osób wie, jak przebiega aranżowanie przestrzeni mieszkalnej, bo ogromna liczba ludzi chociaż raz zmieniała wystrój i robiła remont w swoim domu. Dziś zestawiamy takie prace z krokami, podejmowanymi w ramach aranżacji przestrzeni użytkowej.

Co staje się szczególnie ważne przy projektowaniu wnętrz użytkowych?

Każda osoba, zlecająca profesjonalistom aranżację wnętrza, zwraca uwagę na funkcjonalność i wytrzymałość wyposażenia. Te kwestie nabierają jednak szczególnej wagi przy projektowaniu wnętrz komercyjnych i publicznych.
W takich miejscach przeważnie rzadziej, niż w przestrzeniach domowych, dokonuje się gruntownych zmian. Osoby, zlecające zaprojektowanie wnętrza biura, sali konferencyjnej czy hotelu przeważnie chciałyby móc nacieszyć się rezultatem takich prac przez jak najdłuższy czas. W praktyce oznacza to, że podmioty, specjalizujące się w projektowaniu powierzchni użytkowych, powinny:

  1. zwrócić uwagę na specyfikę firmy/biura itp.
    Wystój lokalu ma duży wpływ na doświadczenie klientów. Rozważanie aranżacji w oderwaniu do tego, co poczują goście, całkowicie mija się z celem.
  2. postawić na dobrą komunikację z klientem
    Projektowanie powierzchni użytkowych powinno zawsze nierozerwalnie wiązać się z potrzebami i oczekiwaniami danego klienta. W ten sposób ekspert może nie tylko dowiedzieć się więcej o tym, jak funkcjonuje podmiot, zlecający aranżację wnętrz komercyjnych i publicznych. Konsultacje pozwalają również rozpoznać, jakie funkcjonalności przestrzeni trzeba uwzględnić w projekcie.
  3. zadbać o wytrzymałość wyposażenia
    Niektóre miejsca odwiedzane są przez ogromną liczbę osób, co oczywiście przekłada się na wzmożoną eksploatację wszystkich przedmiotów, znajdujących się w przestrzeni. Nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz powinno uwzględniać również tę kwestię.

 

Aranżowanie powierzchni komercyjnej i domowej to działania, mające wiele punktów wspólnych. W tym pierwszym przypadku ewentualne błędy czy niedopatrzenia kosztują więcej, a czasem wiążą się z koniecznością czasowego wstrzymania działalności. To dlatego tak istotne jest przekazanie zadania specjalistom, mającym doświadczenie na tym polu.